O mnie czyli autopromocja

Karolina Mioduszewska sudio mio wycinankiKarolina Mioduszewska

Nazywam się Karolina Mioduszewska, urodziłam się w 1978 roku i pochodzę z Włocławka. Od 2007 roku mieszkam i tworze w Gdańsku. Studia w latach 2000-2006 ukończyłam na wydziale Tkaniny i Ubioru w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Jestem artystką zajmującą się współczesną wycinanką w papierze i tkaninie. Ludowe rzemiosło staram przenieś w czasy współczesne poprzez nowe narzędzie, nożyk do papieru oraz własne spojrzenie na otaczający mnie świat.

Co mnie inspiruje?

Inspiruje mnie głównie miejska struktura Gdańska, ulice, port, stocznia, wielkie blokowiska. Z wielkich pejzaży kadruje fragmenty, starając się je odrealnić, czasami nadać zupełnie innego wymiaru i zmienić według własnych reguł. Stoczniowe żurawie, mosty, skomplikowana sieć trakcyjnych drutów to coś co daje mi energię do tworzenia. Przecinające się proste linie budynków wielkich maszyn, kontrastujące z opływowymi kształtami chmur czy wody to moje wycinanki.

Tylko te żurawie?

Nie ograniczam się jednak tylko do tematów miejskich. Choć uwielbiam przedstawienia Gdańska, czasami zmieniam kierunek myślenia na rzecz bardziej subtelnych tematów. Zainspirowana wycinankami ludowymi, często wycinam również kwiaty, które staram się przedstawić w niekonwencjonalny sposób. Zmieniam ich wygląd, wyrywam z rzeczywistości by stały się daleką impresją.

A co z tkaninami?

W mojej galerii znajdziecie też wycięte z filcu i agrowłókniny tkaniny. Dzięki ukończeniu studiów w Łodzi na wydziale Tkaniny i Ubioru łączenie tkaniny i wycinanki stało się czymś naturalnym. Tutaj jednak wygrywają już abstrakcje geometryczne inspirowane miejską tkanką dużego miasta.

Zapraszam Cię do galerii Studio Mio Karolina Mioduszewska sprawdź moje wycinanki w galerii wycinanki. 

oraz do kontaktu.