O mnie czyli autopromocja

Karolina Mioduszewska sudio mio wycinankiKarolina Mioduszewska

Nazywam się Karolina Mioduszewska i jestem artystką specjalizującą się w tworzeniu wycinanek. Moja pasja skupia się na współczesnej wycinance w papierze i tkaninie, która stanowi nie tylko formę wyrazu artystycznego, ale również sposób na odkrywanie świata w zupełnie nowym świetle.

Co mnie inspiruje?

Jako artystka wycinanki, jestem nieustannie inspirowana otaczającym mnie środowiskiem, a zwłaszcza strukturą miejską. Gdańsk, miasto, w którym tworzę i mieszkam, dostarcza mi niezliczone ilości fascynujących motywów do moich prac. Wycinam fragmenty ulic, portów, stoczni, blokowisk, które staram się odrealnić i nadać zupełnie nowy wymiar. Żurawie stoczniowe, mosty, skomplikowane sieci trakcyjnych drutów – to tylko niektóre elementy, które odnajdziecie w moich wycinankach.

Tylko te żurawie?

Jednak moja twórczość w dziedzinie wycinanki nie jest ograniczona wyłącznie do motywów miejskich. Inspirując się tradycyjnymi wycinankami ludowymi, często sięgam po motywy kwiatowe, które staram się przedstawić w nowatorski sposób. Wyrywam je z rzeczywistości, nadając im daleką impresję i przekształcając w unikalne kompozycje.

A co z tkaninami?

Dzięki mojemu wykształceniu na wydziale Tkaniny i Ubioru w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, łączę tkaninę z wycinanką, tworząc harmonijne połączenie obu technik. Moje wycinanki wykonane z filcu i agrowłókniny to abstrakcyjne geometryczne formy, które emanują energią miejskiej tkanki dużego miasta.W mojej galerii znajdziecie też wycięte z filcu i agrowłókniny tkaniny. Dzięki ukończeniu studiów w Łodzi na wydziale Tkaniny i Ubioru łączenie tkaniny i wycinanki stało się czymś naturalnym. Tutaj jednak wygrywają już abstrakcje geometryczne inspirowane miejską tkanką dużego miasta.

Co dalej z tym wycinaniem?

Jeśli jesteście zainteresowani moją twórczością, serdecznie zapraszam do mojej galerii, Studio Mio Karolina Mioduszewska,  w galerii wycinanki gdzie możecie zobaczyć moje najnowsze wycinanki. Każda z moich prac jest unikalna i odzwierciedla moją artystyczną wizję. Zachęcam również  do kontaktu , aby dowiedzieć się więcej na temat mojej twórczości i ewentualnej współpracy. Odkryjcie świat, w którym wycinanki ożywają, tworząc magiczne kompozycje i przekazując emocje poprzez precyzję form i kreatywność wycinanych elementów.